İçeriğe geç

Hizmetler

Yardımcı Olabileceğimiz Bir İnşaat Projeniz Var mı?

Polikarbon Çatı Montaj İşleri

Polikarbonat kaplama, şeffaf çatı kaplama malzmeleri için  en popüler çatı kaplama biçimlerinden biridir. İnanılmaz derecede çok yönlüdür, kış bahçeleri, garajlar, hangarlar, kanopiler, eğimli kısımlar ve hatta uzantılar dahil olmak üzere çok çeşitli yapılarda görülebilir. Polikarbonat, düşük fiyat noktası, sağlam dayanıklılığı ve kolay kurulumu sayesinde ev sahipleri tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Bununla birlikte, bu ilk çatı kaplama projenizse, polikarbonat çatı kaplama levhalarını kurarken dahil olan birçok adımı düşündüğünüzde biraz zor olabilir. Herhangi bir yapının en önemli unsurlarından biri olan çatı, içeride ne varsa etkili, uzun vadeli koruma sağlamak için doğru şekilde kurulmalıdır.

Bu kılavuzu bu yüzden yazdık. İhtiyaç duyacağınız araç ve gereçlerin açıklamasının yanı sıra tüm önemli adımlar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için okumaya devam edin. Polikarbonat çatı kaplama levhalarını hemen hemen her yapıya kurarken bu adımlar aynı olacaktır, ancak belirli adımlar tam projeye bağlı olarak değişebilir.

services-tabs-139154408

Çok çeşitli polikarbonat levhalar tedarik ediyoruz. Polikarbonat çatı kaplaması, her biri farklı uygulamalara en uygun 4 mm’den 35 mm’ye kadar çeşitli kalınlıklarda gelir. Bu nedenle, projeniz için doğru sayfayı seçmek çok önemlidir.

Çok Duvarlı Polikarbonat
Multiwall polikarbonat, darbeye karşı inanılmaz derecede dirençli olmasını sağlayan oluklu bir form faktörüne sahiptir – camdan 200 kata kadar daha güçlü! Hafif ve kurulumu kolay bir çatı kaplama seçeneği olarak, İngiliz ev sahipleri arasında en popüler olanlardan biridir. Bronz ve opal yüzeylerin yanı sıra aşağıdaki yapıya maksimum ışık girmesini sağlayan şeffaf olarak mevcuttur.

4 mm ve 6 mm

Bu çarşaflar daha büyük yapılar için yeterli koruma sağlamaz ve en çok terlikler veya soğuk çerçeveler için uygundur. Ayrıca bir kaplama formu veya balkon güvenlik bariyeri olarak da kullanılabilirler.

[fusion_separator style_type=”none” top_margin=”40px” bottom_margin=”” sep_color=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””/]

services-tabs-139154408

10mm ve 16mm

İkiz duvarlı polikarbonat veya üçlü duvarlı polikarbonat olarak da bilinen bu levhalar, mükemmel darbe direnci sunar ve eğimli, pergola ve carport gibi projeler için idealdir.

25 mm ve 35 mm

En üst düzeyde dayanıklılık ve darbe direnci sunan bu polikarbonat levhalar, garajların yanı sıra kış bahçelerini veya limonlukları korumak için mükemmeldir.

[/fusion_tab][fusion_tab title=”Solid Polikarbon” icon=””]

Solid Polikarbon Levha

Katı polikarbonat levhalar, oluklu levhalara göre düz form faktörünü tercih eden ev sahipleri için idealdir. Oluklu bir profilin sağladığı ilave güçten yoksun olsalar da, bu levhalar hala inanılmaz derecede dayanıklıdır ve balkonlar, seralar, seralar ve daha fazlası için mükemmel kırılmaz çözümü oluşturur. Ayrıca maksimum mahremiyet için siyah da dahil olmak üzere bir dizi daha opak kaplamaya sahiptirler.

services-tabs-139154408

[/fusion_tab][fusion_tab title=”Polikarbon Tamiratı” icon=””]

İlk adım, yapının polikarbonat çatıyı destekleyecek kadar sağlam ve güvenli olmasını ve bunun yanı sıra kirişler ve cam çubukları gibi tüm bileşenlerin uygun şekilde uygulanmasını sağlamaktır.

Yapının polikarbonat levhaları destekleyebileceğinden emin olduğunuzda (çoğu destekleyecek, inanılmaz derecede hafiftir!), Çatı alanının ölçümlerini doğru bir şekilde yapmak önemlidir. Boyutlardan emin olmak için yapının uzunluklarını, genişliklerini ve açılarını birden çok kez ölçtüğünüzden emin olun. Bu sıkıcı bir süreç olsa da, büyük ölçüde zamandan ve hattın ilerisindeki olası sorunlardan tasarruf sağlar.

İhtiyacınız olan tüm araç ve gereçlerin önceden hazır bulundurulması, hayatınızı kolaylaştırmanın başka bir yoludur. Levhaları yerinde kesmeniz gerekebileceğini düşünüyorsanız, polikarbonat levhaları takmak için herhangi bir uzman alete ihtiyacınız olmayacak, sadece bir çekiç, matkap ve daire testereye ihtiyacınız olacaktır. Bu sizin rahat edeceğiniz bir şey değilse, polikarbonat kesim hizmetimizi düşünmeli veya bir profesyonele danışmalısınız.

[/fusion_tab][fusion_tab title=”Sandviç Panel Montaj” icon=””]

Sandviç panel uygulama ve satış.

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio.

Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut.

[/fusion_tab][fusion_tab title=”Polikarbon Aksesuarları” icon=””]

Polikarbon Levha Aksesuarları

Döşeme Levhaları ve Cam Çubuklar
Levhaların ve cam çubukların doğru şekilde döşenmesi, kurulum işleminin hayati bir parçasıdır ve levhalarınızın yapıya doğru şekilde oturduğundan emin olun; boşluk veya düzensizlik olmadan. Alanı ve sayfaları önceden ölçmüş olmanız gerektiği için bu adımı atlamak cazip gelebilir, ancak çarşaflarınızı tamir ederken yarı yolda kalmayı istemezsiniz!

Ayrıca, tabakalarınızın olması gerektiği kadar sağlam olmasını sağlamak için sürecin bu bölümünde zaman ayırabilirsiniz. Polikarbonat levhalar, yüksek darbe dirençleri nedeniyle tercih edilir, ancak bu yalnızca paneller çatıya doğru bir şekilde oturduğunda gerçekten etkilidir. Bu, çatınızın fırtına ve duş sırasında suya direnme etkinliği için aynı şeyi kanıtlayacaktır.

Polikarbonat Çatı Kaplama Levhalarınızı Takma
Şimdi sayfalarınızı düzgün bir şekilde onarmaya başlama zamanı. Çarşaflara geçmeden önce, en iyisi cam çubuklarla başlamaktır.

Çatınızın kenarlarına yaklaşık 500 mm aralıklı delikler açılarak cam çubuklar yerleştirilmelidir. Daha sonra bu delikleri, sabitleme parçalarınızı yerleştirmek ve çubuklarınızı levhalar için etkin bir şekilde sabitlemek için kullanabilirsiniz.
Çoğu çatı, saçak dolgusu gerektirecektir ve sizinki işlemin bu noktasında eklenmelidir. Ardından, çatınızın bir ucundaki cam çubuğa bir tane takarak çarşaflarınızı eklemeye başlayabilirsiniz. Daha sonra çarşaflarınızı sabitlemeye hazır şekilde çatıda sıralayabilirsiniz.
Her levha arasına, aralarındaki boşlukları düzgün bir şekilde kapatmaya yardımcı olacak bir cam çubuk takılmalıdır. Levhalar çatınızda hizalandıktan ve çubuklarla birleştirildikten sonra, vidalı kapakları ve vidaları ekleyerek, güvenli ve güvenilir bir sabitleme oluşturarak bitirebilirsiniz.
Bu noktada, tabakalarınızdaki herhangi bir koruyucu filmi çıkarabilir ve ardından levhalara delikler açmaya başlayabilir ve polikarbonat çatınızı daha da güçlendirecek vidalar ve / veya sabitleme düğmeleri ekleyebilirsiniz.
Çatınızı daha etkili hale getirmek için yapabileceğiniz başka şeyler de var, örneğin çatınız başka bir duvara yapışıyorsa parlama eklemek.
Son Dokunuşlar
Bu adımlar tamamlandıktan sonra; Çatınızda son ayarlamaları yapmaya başlamanın zamanı geldi. Kullandığınız tüm vidalı kapakların ve / veya düğmelerin çatı boyunca düzgün bir şekilde uygulandığından emin olmanın yanı sıra, delme işleminin neden olduğu herhangi bir tozdan tabakaları temizlemeniz önerilir.

Kullanılmayan Polikarbonatın Saklanması
Polikarbonat çatınız kaldıysa ve daha sonra kullanmak üzere saklamak istiyorsanız, aşınmayı en aza indirmek için en iyisi bir iç mekanda tutulmalıdır. Bu aynı zamanda inşaat sürecinde kullanmış olabileceğiniz tüm ekipman ve aksesuarlar için de geçerlidir.

services-tabs-139154408

Garantili Uygulama

Firmamız uygulama ve tamiratta garanti vermektedir.