İçeriğe geç

Duman Tahliye Kapakları

  • 5 min read

Duman ve ısı tahliye / taze hava sistemleri

Duman tahliye kapakları Sistematik bir yaklaşım yangın ve dumandan koruma için
Tüm iyi şeyler şu şekildedir: Yanı sıra doğal gün ışığı ve temiz hava sağlamak gibi, ışıklık kubbeler ve arcade rooflights de binalar daha güvenli hale getirmek için duman tahliye kapakları.  Onların Entegre duman ve ısı tahliye sistemleri genellikle duman ve yangın yıkıcı etkilerini ne olabilir insanları ve mülkleri korumak. Bir yangın durumunda, elektronik veya pnömatik kontrol edilir çatı ve cephe bileşenler, duman, ısı ve zehirli dumanlar çıkması için açılır. Kaçış yolları etkin bir şekilde çalışmaları yürütmek üzere yangın hizmeti sağlayan açık tutulur.

Duman ve ısı tahliye sistemleri kurulumu, ilgili standartlara ve bina kodlarının belirtilmektedir sıkı şartlara ve yasal düzenlemelere tabidir. Tesisatın farklı yöntemler soru ve mimarisi bina türüne bağlı olarak, de mevcuttur. Uzman danışmanları hesaplamak ve maksimum güvenilirlik ve güvenlik sağlamak için duman tahliye kapakları emin olacaktır özelleştirilmiş bir kavram planlamak için müşteri ile yakın bir çalışma.

Avrupa kurallar, duman tahliye fanı ve en az 30 cm yüksekliğinde bir ışıklık tabanı ile aydınlık kubbe ısı tahliye sistemleri (SHE) göre bir aerodinamik sınırsız açıklık kilidini açmanız gerekir. Bunu başarmak için, çatı penceresi kubbe bir yükleme ünitesi vasıtasıyla yaklaşık 165 ° açılır. Çatılar Tadilatı veya binanın kullanımını değiştirirken sis- temleri yenileme ışıklık üsleri monte edilebilir. Onlar da çarşı rooflights monte edilebilir; Bu kapasite, onlar özellikle entegre kapakları bulunabilir.

Işıklık kubbe için ESSMANN SHE sistemleri tip F6-D
yüksek en az 30 cm ışıklık tabanı ile ESSMANN ışıklık kubbe yüklenir. SHE / 90 ° C ile 70 ° C sıcaklıkta otomatik olarak devreye veya manuel acil serbest bırakma istasyonlarında almaktadır.

Bir CO2 tank doğal duman tahliye sistemi (NSE) ve SHE ekipman aktive standart olarak kullanılmaktadır. Bir çelik ya da bakır kablo acil açma istasyonuna SHE bağlar.

Avrupa direktifleri EN 12101-2, DIN göre uygundur.

ESSMANN GMBH:
Şartname metni

Referans fotoğraflar

Veri kağıdı

Veri kağıdı

 

 

Doğal duman ve ısı tahliye sistemi, 48V
Skylight Kubbeler için

Ağır kar yükleri ile başa çıkmak için tasarlanmıştır
Yeni açılış kavramı
Kapalı tasarım monte edilebilirlik ve görünüm açısından tüm gerekliliklerine uygundur
EN 12101 bölüm 2 test edilmiştir
Modern düzenleme kavramı LON-Bus kontrolü teknolojisini kullanarak
Ek açacağı için gerek kalmadan olası Havalandırma fonksiyonu
Sıkı teknik şartlara uymanın yanı sıra, NRWG 48V da ilk kez görünüm ve entegrasyon yüksek standartları karşılamaktadır. Yeni tasarım mümkün sadece 65 mm genişliğinde bir konut neredeyse tüm açma mekanizması dahil kolaylaştırır.
Büyüklüğü ve ışıklık kubbe ve / veya isteğe bağlı ek özellikler seçilen türüne bağlı olarak, yeni NRWG 48V max müsaade açılış zamanında m2 başına N 2500 kadar bir kar yükü kaldırabilir. 60 saniye. Bu performans, daha -5 ° C’den -15 ° C arasında değişen sıcaklıklarda garanti edilir.

Avrupa direktifleri EN 12101-2, DIN göre uygundur.

ESSMANN GMBH:
Veri kağıdı

Veri kağıdı

ESSMANN SHE yenileme ışıklık üsleri için
ESSMANN yenileme ışıklık bazlar 15 cm montaj yüksekliği ve ısı yalıtımlı plastik profillerden oluşmaktadır. Onlar mevcut ışıklık kaide üzerinde monte edilmiştir; Yeni çatı kaplama yenileme ışıklık tabanının tarafı yukarı kaldırdı ve güvenlik çerçevesi örtüştüğü.

Duman ve ısı tahliye sistemleri (SHE) ESSMANN yenileme ışıklık üsleri entegre ve doğrudan üçüncü şahıslar tarafından üretilen olanlar dahil, mevcut, bozulmamış ışıklık üsleri bağlıdırlar. SHE / 90 ° C ile 70 ° C sıcaklıkta otomatik olarak devreye veya manuel acil serbest bırakma istasyonlarında almaktadır. Bir CO2 tank doğal duman tahliye sistemi (NSE) ve SHE ekipman aktive standart olarak kullanılmaktadır. Bir çelik ya da bakır kablo acil açma istasyonuna SHE bağlar.

Avrupa direktifleri EN 12101-2, DIN göre uygundur.

ESSMANN GMBH:
Şartname metni

Veri kağıdı

Veri kağıdı

Darking klapeleri ESSMANN SHE
ESSMANN darking kanatçıklar (sinema veya benzeri) ısı yalıtım koşullarını artmış, örneğin ya da gün ışığı nüfuz izin verilmelidir oda özel durumlarda kullanılabilmektedir. Duman ve ısı tahliye sistemleri (SHE) yüksek en az 30 cm ışıklık tabanı ile ESSMANN darking kanatlar yüklenir. SHE / 90 ° C ile 70 ° C sıcaklıkta otomatik olarak devreye veya manuel acil serbest bırakma istasyonlarında almaktadır. Bir CO2 tank doğal duman tahliye kapakları sistemi (NSE) ve SHE ekipman aktive standart olarak kullanılmaktadır. Bir çelik ya da bakır kablo acil açma istasyonuna SHE bağlar.

SHE kombinasyonu, darking flep ve aydınlık tabanı DIN EN 12101-2 uyarınca Avrupa direktiflerine uygundur.

ESSMANN GMBH:
Şartname metni

Veri kağıdı

Veri kağıdı

Klasik artı çarşı rooflights için 48V doğal duman ve ısı tahliye sistemi (açma / kapama)

Ağır kar yükleri ile başa çıkmak için tasarlanmıştır
Yeni açılış kavramı
Kapalı tasarım monte edilebilirlik ve görünüm açısından tüm gerekliliklerine uygundur
DIN EN 12101-2 Test
Modern düzenleme kavramı LON-Bus kontrolü teknolojisini kullanarak
Ek açılış ünitesinin gerek olmadan mümkün Havalandırma fonksiyonu
Bir yangın durumunda, doğal duman ve ısı tahliye sistemleri (NSHE) tüm koşullarda güvenli ve güvenilir çalışması gerekir. Onlar tahliye ve kaçış yolları duman çıkarmak ve aynı zamanda binada ısı stresi azaltırken maddi hasarların ve yaralanmaların önlenmesine yardımcı düşük duman kapakları katmanları garanti.

ESSMANN GMBH:
Veri kağıdı

Veri kağıdı

NSHE pnömatik doğal duman ve ESSMANN klasik artı çarşı rooflights için ısı tahliye sistemi (açma / kapama)

Kadar 3000 N kar yükleri için tasarlanmıştır (kapak boyutuna bağlı olarak)
DIN EN 12101-2 Test
Acil durum aktivasyon test ederken açma / kapama aygıtı, aynı zamanda, örneğin, aşağıdaki tekrar kapatılabilir
Uzaktan serbest aktive olduğunda cihazda Basınçlı gaz tüpü açılmamış kalır
230V servo motor açacakları veya pnömatik silindirler ek havalandırma fonksiyonu sağlamak için kullanılabilir
“Açık” varyantı olarak da mevcuttur sadece
Bir yangın durumunda, doğal duman ve ısı tahliye sistemleri (NSHE) tüm koşullarda yakın güvenli ve güvenilir açıp gerekir. Onlar tahliye ve kaçış yolları duman çıkarmak ve aynı zamanda binada ısı stresi azaltırken maddi hasarların ve yaralanmaların önlenmesine yardımcı düşük duman katmanları garanti.

ESSMANN GMBH:
Veri kağıdı

Veri kağıdı

ESSMANN sis- temleri çarşı rooflights için F6 yazın
pasaj rooflight geri kalanı ile aynı kalınlıkta olan bir polikarbonat paneli, içine sokulduğu kaynaklı köşeleri olan bir alüminyum çerçeve oluşur. Kanat büyüklüğü 1,06 m ızgara boyutuna göre ve 1 m ya da 2 m arasında bir uzunluğa sahiptir. Maksimum kanat genişliği 2,5 metredir. Flep yapısı, havalandırma sağlamak için duman çıkarmak veya aynı anda her iki yapmak için kullanılabilir. Duman tahliye kapakları fiyatları için güncel bilgi alınız.